Tutaj jesteś

Poznaj 2  proste sposoby na laminację włosów. Efekt tafli w domu!

25 lipca 2023 Lifestyle proste sposoby na laminację włosów

Czy można osiągnąć efekt tafli włosów w domu? Tak! Możesz do tego wykorzystać prosty produkt, które pewnie masz w kuchennej szufladzie. Jeśli nie masz ochoty na eksperymenty, podpowiadamy też odżywkę do laminacji włosów, której możesz bezpiecznie używać w domu. Jak laminować włosy w domowym zaciszu?

Sposób pierwszy – laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów to zabieg polegający na domknięciu ich łusek, aby tworzyły gładką, jednolitą powierzchnię. Pasma zostają pokryte powłoką ochronną, która chroni strukturę włosów przed uszkodzeniami i odparowywaniu wilgoci czy składników odżywczych. Laminowanie żelatyną to naturalny sposób na poprawę wyglądu i kondycji fryzury. Żelatyna jest bogata w białko, czyli proteiny, które odżywiają i wzmacniają włosy. Pomaga również wygładzić pasma, zmniejszyć ich puszenie i elektryzowanie. Laminowanie włosów żelatyną możesz wykonywać raz lub dwa razy w miesiącu, aby ich nie przeproteinować. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Włosy stają bardziej nawilżone, gładkie, lśniące i mniej się puszą.

Czego potrzeba do laminowania włosów?

Aby wykonać laminowanie włosów żelatyną, będziesz potrzebować:

  • 1 łyżki żelatyny
  • 3 łyżek gorącej wody
  • ½ łyżeczki odżywki do włosów lub olejku.

Do miski wsyp żelatynę i zalej ją gorącą wodą. Odstaw na kilka minut, aż żelatyna napęcznieje. Do żelatyny dodaj odżywkę do włosów i wymieszaj. Wilgotne włosy rozczesz i podziel na pasma. Nakładaj żelatynę na włosy, pasmo po pasmie. Aby żelatyna lepiej się wchłonęła, możesz owinąć włosy folią, bawełnianym czepkiem lub ręcznikiem do włosów. Pozostaw mieszankę na włosach na około 30-45 minut. Podgrzej je suszarką – ciepły strumień pomoże wniknąć substancją w głąb włosa. Po upływie tego czasu spłucz żelatynę z włosów letnią wodą. Włosy wysusz i wystylizuj.

Sposób drugi – laminowanie włosów w domu wodą lamelarną

Nie masz ochoty na eksperymenty? Stosunkową nowością na rynku kosmetyków do włosów jest woda lamelarna. To odżywka do włosów w płynnej formie. Woda zawiera mikrocząsteczki, które wnikają w strukturę włosów, domykając je. Jednocześnie osadzają się na włosach, powlekając każdy z nich ochronną powłoczką. Woda lamelarna pozwala uzyskać efekt tafli na włosach, jednocześnie je wzmacniając. Pasma stają się lśniące, gładkie i uodpornione na działanie czynników zewnętrznych.

Jak często można laminować włosy odżywką lamelarną?

Co więcej, woda lamelarna może być używana po każdym myciu lub zgodnie z potrzebami co kilka myć. Nie niszczy i nie obciąża włosów, więc fryzura jest lekka, sypka i podatna na układanie. Zawiera aminokwasy, które odżywiają pasma. Jak laminować włosy w domu odżywką?

Nałóż preparat na wilgotne, umyte wcześniej włosy, omijając skórę głowy. Najlepiej zrobić to ruchem zygzakowatym, używając 15-20 ml wody (lub więcej jeśli włosy są gęste). Wystarczy kilka sekund, aby składniki wniknęły w strukturę włosów. Następnie spłucz odżywkę lamelarną ciepłą wodą i możesz suszyć i układać włosy jak zwykle. Efekt gładkich, lśniących i pięknych włosów gwarantowany.

sklep z zabawkami

Redakcja anielno.pl

Każdy członek zespołu wnosi swoje unikalne doświadczenie i wiedzę, co pozwala nam dostarczać wysokiej jakości materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?