anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Jak oduczyć dziecko smoczka?

Jak oduczyć dziecko smoczka?

W obecnych czasach sporo dzieci korzysta ze smoczka w bardzo różnym wieku. Jednak często zdarza się tak, że w pewnym wieku powinno się już zrezygnować z tego rodzaju przedmiotu. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak oduczyć dziecko smoczka. Warto się tego dowiedzieć.

Posmarowanie smoczka

Aby oduczyć dziecko smoczka trzeba się przygotować i znaleźć odpowiedni sposób. Nie jest to tak łatwa sprawa, jak to się na początku wydaje. Jednak można to próbować uczynić na bardzo wiele różnych sposobów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić posmarowanie smoczka jakąś substancją, która będzie dla dziecka bardzo niekorzystna w smaku. Może to być na przykład sok z cytryny lub inna kwaśna bądź gorzka substancja. Jednak warto pamiętać o tym, aby była ona w pełni bezpieczna dla dziecka i nie powodowała dla niego żadnego zagrożenia. W obecnych czasach można również znaleźć tego rodzaju substancje w specjalnych preparatach. Warto z nich skorzystać, jeśli nie posiada się innych możliwości.

Jak oduczyć dziecko smoczka

Obcięcie końcówki

Wśród różnych sposobów, które mogą być skuteczne, żeby oduczyć dziecko smoczka można również wymienić obcięcie jego końcówki. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ jeśli smoczek będzie miał obciętą końcówkę to dziecko nie będzie mogło z niego w pełni efektywnie korzystać oraz z całą pewnością go odrzuci. Smoczek można obcinać stopniowo lub jednorazowo większą część. Zależne jest to przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Dodatkowo można powiedzieć dziecku, że smoczek uległ zepsuciu.

Zgubienie jako sposób, żeby oduczyć dziecko smoczka

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się smoczka z życia dziecka z całą pewnością jest jego zgubienie. Zgubić smoczek można zarówno przypadkowo, jak i celowo. Wtedy należy powiedzieć wszystko dziecku, a także opowiedzieć, jak przebiegło samo zgubienie smoczka. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało, że tego rodzaju przedmiot się zgubił i nie jest już dla niego dostępny. Jednak wiele dzieci wcale tak łatwo nie chce zrezygnować ze smoczka, dlatego to rozwiązanie może nie być skuteczne i efektywne. Warto się zastanowić nad wyborem najlepszej możliwości rezygnacji ze smoczka dla swojego dziecka.

Jak oduczyć dziecko smoczka

Jak oduczyć dziecko smoczka? – Wymiana za zabawkę

Wśród różnych metod pozbycia się smoczka można również wymienić jego wymianę za zabawkę, która zostanie wybrana przez samo dziecko. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko uzyskuje w tym procesie korzyści. W zamian za smoczek może ono otrzymać wybraną przez siebie zabawkę, na której w szczególny sposób mu zależy. Można nawet oddać smoczek w sklepie, aby dziecko widziała, że ta transakcja została w stu procentach spełniona i smoczek nie wróci z nim do domu.