anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Jakie krzesełko do karmienia dla dziecka wybrać?

Jakie krzesełko do karmienia dla dziecka wybrać?

Rozszerzanie diety dziecka to kolejny etap rozwoju maluszka, w który wkracza zwykle około szóstego miesiąca życia. Poznawanie nowych faktur, kolorów, zapachów i przede wszystkim smaków najczęściej jest przyjmowane przez małych odkrywców z ciekawością. Jednak oprócz tego, co podamy dziecku, bardzo ważne jest również, w jaki sposób będą odbywały się codzienne spotkania pociechy z nowymi produktami spożywczymi. Zdecydowanie warto już od początku kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe, a w tym celu dobrym wyborem jest zakup odpowiedniego krzesełka do karmienia.

Czym kierować się przy zakupie krzesełka do rozszerzania diety?

Wiadome jest, że dla większości osób cena ma ogromne znaczenie, podobnie jak design krzesełka. Miłośnicy klasyki i minimalistycznych form chętniej będą sięgać po proste modele drewniane, z kolei rodzice nastawieni na nowoczesne technologie i nietuzinkowe wzornictwo będą szukać bardziej rozbudowanych modeli. Jednak najważniejsza jest funkcjonalność, która pozwala dopasować poszczególne części krzesełka do indywidualnych potrzeb maleństwa – jego wzrostu, wieku oraz konkretnych możliwości. Dobrym wyborem będzie krzesełko do karmienia z regulowanym podnóżkiem, a także możliwością dostosowania do dziecka oparcia i podłokietników. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem warunkującym zakup krzesełka powinna być łatwość jego czyszczenia. Szczególnie na początkowym etapie rozszerzania diety rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość i być przygotowani na czyszczenie blatu, siedziska (oraz wszystkiego wokół) po każdym posiłku. Właśnie dlatego dobrym pomysłem są modele wyposażone w zdejmowany blat, który można w szybki i prosty sposób opłukać z resztek jedzenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru krzesełka do karmienia dla maluszka?

Priorytetem podczas wyboru powinna być jakość wykonania, a także bezpieczeństwo. Krzesełko do karmienia Kinderkraft lub krzesełko do karmienia Stokke to jedne z modeli wyposażone w pasy bezpieczeństwa, mające ogromne znaczenie szczególnie w początkowych miesiącach rozszerzania diety. Warto pamiętać, żeby przygody z karmieniem w krzesełku nie można zaczynać zbyt wcześnie – zaleca się używanie krzesełka najwcześniej od szóstego miesiąca życia, o ile dziecko do tego czasu potrafi już stabilnie siedzieć. Wśród atutów krzesełek do karmienia rodzice często wymieniają również blokowane w razie potrzeby kółka, a także łatwość składania w przypadku osób, które dużo podróżują. Te oraz wiele innych możliwości warto już dopasować do indywidualnych potrzeb.