anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Jakie ochraniacze na rolki sprawdzą się najlepiej?

Jakie ochraniacze na rolki sprawdzą się najlepiej?

Ochraniacze na rolki powinny idealnie sprawdzić się zarówno w czasie jazdy jak i w czasie nauki jazdy na łyżworolkach lub na rolkach. Trudno jest oczywiście całościowo zabezpieczyć się przed upadkiem, lub uszkodzeniem swojego ciała. Aczkolwiek oferowane są ochraniacze na: nadgarstki, kolana, łokcie, ręce i pupę.

Jak wybrać odpowiednie ochraniacze na rolki

Jakie ochraniacze na rolki będą najlepsze? Oczywiście te najwygodniejsze i te najbardziej odporne. Jak zatem dokonać wyboru? Przede wszystkim osobiście i to przymierzając przed zakupem, na siebie, cały komplet wymaganych ochraniaczy. Ważny jest rozmiar, powinien być on idealny czyli oznacza, że nasze ochraniacze mają być bardzo dopasowane do nas samych. Trzeba więc w sklepie je przymierzyć i zrobić kilka przysiadów, gdy się nie przesuną i nie będą nas uwierać, wtedy będzie to oznaczać, że będą dla nas idealne.
Pamiętajmy też o tym by nie przesadzać i nie kupować, tak naprawdę zbyt dużej ilości ochraniaczy. Podstawowy ich zestaw to ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana.

Różny stopień komfortu i bezpieczeństwa

Decydując się na zakup ochraniaczy trzeba zdać sobie sprawę, że komplet takiej ochrony nie jest sobie równy. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów i różni producenci je produkują. Jednak poszczególne egzemplarze i rodzaje różnią się stopniem komfortu i bezpieczeństwa. Co z tego, że mamy na nadgarstkach ochraniacze a mimo to łamiemy rękę akurat w tym miejscu? Przyczyna może być jedna, kupiliśmy złą ochronę, która słabo nas zabezpiecza, ponieważ jej stopień bezpieczeństwa był niski. Niektóre z nich idealnie nadają się do jazdy rekreacyjnej ale już do jazdy sportowej i wyczynowej przydadzą się takie, które zabezpieczą nas bardziej. Ideą takiego kompletu jest utrzymanie na sztywno nadgarstka i ochronienie kolan i łokci w czasie upadku. Dlatego bardzo ważne jest usztywnienie newralgicznych miejsc.

Komfort i wygoda

Obok zabezpieczenia, dobre ochraniacze muszą charakteryzować się też komfortem. Dlatego większość z ich ma anatomiczny kształt a miękkie uzupełnienie i zapięcie na rzepy pozwala nosić je zarówno na gołą nogę i rękę jak i na ubranie.
Ochraniacze dla dzieci i dorosłych są takie same, jedyną różnicą pomiędzy nimi są rozmiary: dla dzieci mniejsze dla dorosłych większe.
Ochrona dla rolkowców ekstremalnych jest bardziej odporna na uderzenia, jej materiał jest oddychający i charakteryzuje się ona lepszym dopasowaniem poprzez swój anatomiczny kształt. Takie ochraniacze są komfortowe, dobrze dopasowane i doskonale zabezpieczają,