Kosmetyki dla nastolatków – jakie kosmetyki wybrać?

Kosmetyki dla nastolatków – jakie kosmetyki wybrać?

Okres dojrzewania to dla wielu nastolatków bardzo trudny czas. To właśnie wtedy najbardziej i najszybciej zmienia się ich ciało. Wielu nastolatków często cierpi na problemy skórne związane z szalejącą w organizmie burzą hormonów. Odpowiednie zatroszczenie się o wymagające potrzeby młodej skóry to podstawa w utrzymaniu jej blasku i witalności.

Kosmetyki dla nastolatków – co powinno znaleźć się w kosmetyczce każdego nastolatka?

Pielęgnację młodej i wymagającej cery nastolatka należy rozpocząć od dokładnego i poprawnego jej oczyszczenia. W tym celu stosuje się przede wszystkim różnego rodzaju żele i toniki dopasowane do typu i potrzeb każdej młodej skóry. Bardzo często młodzi ludzie borykają się z z problemami natarczywego i powracającego trądziku, dlatego też przy wyborze produktu do oczyszczania twarzy należy zadbać o to, żeby posiadał on właściwości łagodzące i bakteriobójcze. Prawidłowe oczyszczanie twarzy może z znacznym stopniu pomóc w walce z trądzikiem, zapobiegając jego rozprzestrzenianiu się i powstawaniu bolesnych infekcji.

Bardzo ważnym elementem oczyszczania twarzy jest jej tonizowanie. Toniki zapewniają utrzymanie prawidłowego poziomu pH skóry.

Kolejny ważny kosmetyk, o którego stosowaniu niestety bardzo często zapominamy, to krem. Krem, to wbrew powszechnej i nieprawdziwej opinii, nie tylko produkt stosowany przez osoby starsze i jego używanie powinno rozpocząć się w jak najmłodszym wieku. Krem stosowany przez osoby młodsze będzie różnił się od tego przeznaczonego do cery dojrzałej, jednak podobnie jak każdy krem przeciwzmarszczkowy, będzie dbał o dokładne odżywienie młodej skóry.

Kosmetyki dla nastolatków takie jak kremy, żele czy podkłady powinny zawierać wyłącznie naturalne, niezapychające porów składniki. Odpowiedni krem dla nastolatka to taki, który będzie mocno nawilżał i dodatkowo łagodził wszelkie stany zapalne młodej skóry. Krem powinien być także wyposażony w filtr chroniący przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, co zapobiegnie wysuszeniu i przedwczesnemu zestarzeniu się skóry.

Peelingi i maseczki

Jako pielęgnację uzupełniającą dla nastolatków bardzo często poleca się różnego rodzaju peelingi i maseczki. Peelingi pomagają w dokładniejszym oczyszczaniu twarzy, podczas gdy maseczki dbają o indywidulane potrzeby każdej skóry, związane z jej nawilżeniem czy odżywieniem. Przy wyborze peelingu najlepiej dopasowanego do wrażliwej cery nastolatka, najlepiej zwrócić uwagę na jego skład i formułę. Zdecydowanie lepszym dla młodej skóry może okazać się peeling enzymatyczny, który w odróżnieniu od peelingu mechanicznego nie będzie podrażniał skóry.

kosmo-medyk.pl