anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Świąteczne zabawy – pieczenie ciasteczek, kurtka kolorowanka, eksperymenty chemiczne.

Świąteczne zabawy – pieczenie ciasteczek, kurtka kolorowanka, eksperymenty chemiczne.

Święta to magiczny czas, który powinno spędzać się z rodziną. Gdy praca zawodowa na to pozwala, bierzemy wolne, aby przygotować świąteczne dania, posprzątać dom, a wolne chwile przeznaczyć dla najbliższych. Jeśli mamy dzieci, zadbajmy o ich piękne wspomnienia radosnych, rodzinnych świąt. Krótka przerwa w edukacji nie musi wcale oznaczać osiadania na laurach. Zaserwujmy pociechom atrakcyjne, świąteczne ferie, w których trakcie poprzez zabawę będą przyswajały wiedzę i szlifowały umiejętności manualne.

Mały cukiernik

Wspomnienia niejednego dorosłego z okresu świątecznego dotyczą… kuchni. Nic tak nie rozraduje małego dziecka, jak pieczenie bożonarodzeniowych ciasteczek! Słodkie wypieki o różnych kształtach: choinki, renifera, elfa, Św. Mikołaja, śnieżynki, czy bałwanka można dekorować na wiele sposobów. W sklepach spożywczych znajdziemy specjalne akcesoria do dekorowania lukrem np. pisaki zdobiące oraz kolorowe cukierki. Dziecko może puścić wodze swojej fantazji i stworzyć prawdziwe, kulinarne dzieła sztuki! W sklepach z zabawkami dostępne są mini stolnice dla najmłodszych. Dzięki temu dziecko będzie miało okazję wykazać się samodzielnością, poczuje się docenione i dumne, że posiada własne akcesoria małego cukiernika.

Zimowe kolorowanki i wyklejanki

Większość ludzi tęskni za srogą, białą zimą, kiedy to zanim wyjechało się do pracy, trzeba było odśnieżać podjazd, a na dworze nie dało wytrzymać się bez ciepłego kożucha i rękawiczek. Możemy wrócić do tych wspomnień za pomocą prostych narzędzi. Kurtka kolorowanka, kredki, stare fotografie, gazety i tubka kleju – tyle akcesoriów wystarczy.

Czarnobiałą kolorowankę przedstawiającą zimową kurtkę możemy znaleźć w internecie i wydrukować. Pociecha wypełnia grafikę wybranymi przez siebie kolorami kredek. Następnie pomagamy wyciąć jej głowy różnych postaci, które znajdziemy na starych fotografiach z albumu lub w kolorowych gazetach. Odpowiedniej wielkości fragmenty zdjęć doklejamy do pokolorowanej kurtki. W ten sposób tworzymy zabawne obrazki, które możemy oprawić i powiesić na ścianie pokoju dziecięcego!

Dziecko ma szansę rozwijać zdolności manualne, uczyć się dokładności oraz odkrywać pokłady swojej kreatywności.

Domowe laboratorium

Coś dla młodych miłośników chemii też się znajdzie. Pamiętajmy, że prezenty gwiazdkowe mogą być zrobione własnoręcznie. Jeśli obdarowany dowie się, że jego upominek wykonany był przez małe dziecko, jego radość sięgnie zenitu! Świetnym pomysłem jest wspólne robienie… mydełek.

Płatki gliceryny rozpuszczamy w garnku. Tak powstaje masa mydlana, którą wlewa się do foremek z silikonu. Przed zaschnięciem gliceryny, do mydełek dodaje się barwniki i olejki zapachowe.