anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla noworodka?

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla noworodka?

Ciąża to najwspanialszy czas w życiu każdej kobiety. Wiąże się ona z nie tylko z radosnym wyczekiwaniem narodzin dziecka, ale także ze sporymi wydatkami. Przeglądanie stron sklepów internetowych z artykułami dla niemowląt sprawia młodym mamom wiele radości. Gdy nadchodzi etap kompletowania wyprawki, pojawia się wiele pytań, szczególnie te dotyczące tego czy dany produkt na pewno będzie nam potrzebny w pierwszych dniach życia dziecka.

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy należy zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka. Dziecko zmienia każdy aspekt naszego życia, przede wszystkim ten finansowy. Wydatki związane z wyprawką są niezwykle kosztowne. Dlatego większość rodziców woli rozłożyć te zakupy w czasie, dzięki czemu łatwiej jest zaplanować budżet domowy. Nie każdych rodziców stać na jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Mimo to warto skompletować niezbędną wyprawkę jeszcze przed porodem. Należy wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, że noworodek wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. W takiej sytuacji trudno będzie znaleźć wolny czas na zakupy niezbędnych rzeczy dla dziecka. Zatem, aby uniknąć takich kłopotów, najlepiej rozpocząć zakupy w okolicach 3 trymestru, w tym okresie rodzice znają już dokładną datę porodu, a także płeć dziecka.

Niezbędne rzeczy do wyprawki dla noworodka

Na rynku znajdziemy wiele ofert niezbędnych rzeczy dla noworodka. Aby się w tym nie pogubić i nie żałować później niepotrzebnie kupionych produktów, warto zacząć od sporządzenia planu. Rozpisanie planu oraz listy niezbędnych produktów na pewno ułatwi nieco zakupy.

Na samym początku najlepiej zająć się wyborem fotelika samochodowego, wózka oraz mebli do pokoju dziecka. Przy wyborze tych produktów należy wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia, nie każdy produkt jest dostępny od ręki w sklepie. O ile na wózek możemy nieco dłużej poczekać, tak fotelik będzie nam potrzebny podczas wyjścia ze szpitala. Poza tym sam wybór tych produktów nie jest prosty, ilość ofert i wzorów przyprawia o zawrót głowy.

Oczywiście po wyborze fotelika, wózka i ewentualnie mebli rodzice mogą skupić się na przyjemniejszych zakupach – kosmetyki, pieluszki, kocyki, zabawki. Choć tak naprawdę to ubranka dla dziecka są najchętniej kupowany punktem z całej listy zakupów. Tu oczywiście należy skupić się przede wszystkim na rozmiarze, a także porą roku, w jakiej ma przyjść na świat dziecko.

Kiedy spakować torbę do szpitala?

Nie warto również czekać na ostatnią chwilę ze spakowaniem torby do szpitala. Teoretycznie zawsze wcześnie znamy datę porodu, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy nasze dziecko nie zdecyduje się przyjść na świat w innym terminie. Jeśli akcja porodowa zacznie się znacznie wcześniej, to nie będzie już czasu na bieganie po mieszkaniu i kompletowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, dlatego torba powinna zostać spakowana znacznie wcześniej.