anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Co oznacza zielona kupka czyli niepokoje młodej mamy

Co oznacza zielona kupka czyli niepokoje młodej mamy

Niedoświadczone matki mają wiele obaw. Zazwyczaj bardzo stresują się tym, że dziecku stanie się coś złego przez ich niedopilnowanie. Tymczasem prędzej czy później każda mama nauczy się obsługi swojego dziecka. Będzie wiedziała co oznacza poszczególny rodzaj płaczu. Co oznacza zielona kupka? Co powinno zwrócić naszą uwagę? A co nie powinno niepokoić?

Co oznacza zielona kupka

Niepokoje młodej matki

Młoda mama wiele powodów do niepokoju. Jeżeli sama nie miała młodszego rodzeństwa ani małych dzieci w rodzinie, to czasami zupełnie nie wie jak się zachować. Nie wie czy pewne symptomy są normalne czy też nie. Dlatego też młoda mama zawsze powinna mieć pod ręką kogoś, kto będzie w stanie jej pomóc i rozwiać wszystkie wątpliwości. Taka osoba to może być na przykład położna środowiskowa. Kobieta zawsze powinna mieć możliwość do niej zadzwonić. Taka położna może udzielić młodej mamie wielu rad nie tylko związanych z dzieckiem, ale także z okresem połogu. Okres połogu jest bardzo trudny w życiu każdej kobiety. Wiele kobiet w ogóle nie wie i nie spodziewa się tego, że po ciąży jest jeszcze jakiś trudny czas. Tymczasem czas połogu dla wielu kobiet jest nawet trudniejszy niż sama ciąża i poród. Pojawiają się potężny wahania nastroju. Pojawiają się także różne symptomy ze strony ciała. Jest to czas długiego krwawienia. Wiele kobiet czuje się w połogu bardzo źle zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dlatego też bardzo ważne jest wsparcie osób bliskich.

Co oznacza zielona kupka

Co oznacza zielona kupka – co jest normalne, a co powinno zaniepokoić

Każdy noworodek płacze bardziej lub mniej. Są różne powody płaczu dziecka. Czasami dziecko płacze z głodu. Bywa też, że dziecko płacze, bo coś mu przeszkadza. Czasami dziecko płacze też, bo boli go brzuszek. Należy starać się rozpoznać poszczególny rodzaj płaczu. Nie wolno obawiać się poprosić o pomoc lekarza, jeżeli młodą mamę coś niepokoi. Wielu dobrych lekarzy ceni sobie intuicję matki. W oparciu o te intuicję również stawiają wstępne diagnozy. Młoda mama zazwyczaj wie, czy dziecku dolega coś bardzo złego. Intuicyjnie to czuje. Dlatego też dobrze aby lekarze słuchali matek w tym zakresie. Nie wolno bagatelizować ich odczuć. To one najlepiej znają swoje dzieci ponieważ spędzają z nimi cały dzień i całą noc. Zielona kupka u niemowlaka potrafi przestraszyć niejedną matkę zwłaszcza, gdy nie do końca wiadomo co ona oznacza. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem w takiej sytuacji i wyjaśnić czy rzeczywiście istnieje realny powód do obaw. Kupki u niemowląt mogą być różne w zależności na przykład od sposobu karmienia. Karmienie u każdego dziecka wygląda inaczej. Warto także wiedzieć, że sposób karmienia nie zawsze zależy od chęci i wyboru matki. Niektóre mamy bardzo pragną karmić piersią ale z różnych powodów jest to po prostu niemożliwe.