anielno.pl

Rodzicielstwo i Lifestyle

Jaki termometr dla dziecka wybrać?

Jaki termometr dla dziecka wybrać?

Temperatura u dziecka jest zjawiskiem niepożądanym, szczególnie że rodzice mogą mieć problem ze zmierzeniem ciepłoty ciała. Małe dzieci nie zawsze potrafią trzymać pod pachą tradycyjny termometr, dlatego też potrzebują innych rozwiązań. Na szczęście wybór termometrów dziecięcych jest szeroki. Jaki termometr dla dziecka wybrać?

Jaki termometr dla dziecka warto kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki termometr dla dziecka okaże się funkcjonalny i jednocześnie będzie prezentował dokładne wskazania temperatury ciała. Jest to trudne u małych dzieci, które zmęczone chorobą nie zawsze poddają się zabiegom, które przeprowadzają rodzice. Na dobrym termometrze nie warto oszczędzać, jeśli ma on wskazywać dokładne pomiary. Wybór produktów dostępnych na rynku jest szeroki, dlatego warto dopasować zakup do wygody użytkownika oraz do wieku dziecka.

Jaki termometr dla dziecka

Termometry dla niemowląt

Dużym problemem okazuje się zmierzenie temperatury u niemowląt, które nie potrafią powiedzieć, jak się czują. Najlepsze efekty przynosi wykorzystanie termometru elektronicznego bezdotykowego, którym można zmierzyć temperaturę poprzez przyłożenie termometru w bliską okolicę czoła dziecka. Mogą mierzyć ciepłotę ciała bez względu na pozycję dziecka, a sprawdzone modele wyróżniają się bardzo dużą dokładnością. Wiele termometrów ma różne tryby działania, dlatego też pozwalają na określenie temperatury nie tylko ciała, ale również otoczenia czy płynów. Takie funkcje przydają się rodzicom.

Jaki termometr dla dziecka – Termometry dla maluchów

Wśród maluchów większych od niemowlęcia nadal prym wiodą termometry bezdotykowe. Można stosować także termometr dla dziecka w smoczkach – potrzeba 2-3 minut do wykonania pomiaru, który nie cieszy się dużą dokładnością – granica błędu wynosi 0,1°C. Smoczki uspokajają maluchy, dlatego takie termometry mogą służyć do sprawdzenia, czy maluch nie ma podwyższonej temperatury. Ciekawą propozycją jest także termometr paskowy, który doskonale sprawdza się w podróży. Nakleja się go na czoło, w tym czasie pasek zmienia zabarwienie, wskazując ciepłotę ciała zgodnie z dołączoną instrukcją. Nie jest zbyt dokładny, jednak warto go stosować, by sprawdzić, czy dziecko ma podwyższoną temperaturę.

Jaki termometr dla dziecka wybrać?

Termometr dla starszaków

U większych dzieci można stosować tradycyjne termometry elektroniczne, które należy trzymać pod pachą aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego. Wynik pojawia się na elektronicznym wyświetlaczu, a sam pomiar uznawany jest za dokładny. Najtańsze termometry alkoholowe można stosować u młodzieży, ponieważ istnieje ryzyko upuszczenia termometru i stłuczenia szklanej obudowy.